Ogłoszenie
Studio Nagrań zostało przebudowane i uruchomione w oparciu o najnowsze dostępne skrypty phpBB. W procesie konwersji z dotychczasowej wersji ("by Przemo") mogły wystąpić drobne błędy. W przypadku dostrzeżenia jakichkolwiek nieprawidłowości proszę informować Administrację.

SprzętPan L. buduje syntezator

Rozmowy na temat syntezatorów, modułów etc.

Moderator: fantomasz

Autor tematu
LutZek
Stary wyga
Jestem muzykiem: Nie wiem
Status: Offline

Re: Pan L. buduje syntezator

Post #113252 autor: LutZek » 26 sie 2016, 2:14

Ostatni post z poprzedniej strony:

smith pisze:A myslales zeby wykorzystac testy jednostkowe przy pisaniu oprogramowania? W pewnych (nie wszystkich) sytuacjach to pozwala uniknąc kosztownych zmian na koncu.

Na ile się da, na tyle staram się stosować testy jednostkowe :). Staram się też działąć przez analizę w tył, czyli np. wrzucając na wyjście sygnał z różnych bloków i ustalając "na ucho" co tam się właściwie dzieje.

smith pisze:W ogóle przypomnij, w czym to piszesz, to jest FPGA? Nie znam za bardzo tematu, na ile da się tam symulowac i testować.

Używam układu FPGA. Programy da się spokojnie symulować. W tej całej zabawie jest jednak jeden problem. Otóż - teoria lubi się rozmijać z praktyką. Występuje np. sytuacja, w której na symulatorze coś działa pięknie, a w praktyce są problemy. Tak mam np. w tym momencie, kiedy symulator pokazuje mi generowanie częstotliwości 466Hz, a generuje się około 3700 (i nie mam bladego pojęcia dlaczego).

smith pisze:patent z ukladem awaryjnym :), niby nic ale w procesie projektowania takie myki potrafią zaoszczedzić mnostwa kłopotów.

Jak się okazało - bez tego patentu bym leżał :shock: .

smith pisze:Prawo Ohma? Czekaj, czekaj... [...] czy "powyżej kolan napięcie rośnie, opór maleje" ? :D

Tak, to właśnie to prawo :D

Pozdrawiam :hi:

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

TEST
Awatar użytkownika

Stefan
Habitué
Jestem muzykiem: Tak
Kontaktowanie:

Post #113253 autor: Stefan » 27 sie 2016, 11:56

Moja starcza rada jest taka : wytrwaj z tym do końca, KAŻDE zdarzenie, bład, test itp porządnie dokumentuj, zachowaj sekrety dla siebie i nie wahaj sie współpracy z odbiorcami - muzykami JUŻ I ZWŁASZCZA TERAZ :handup:
Wierzę że dokonujesz czegoś ważnego dla Ciebie i całej braci muzycznej tu w Polszcze - więc WYTRWAJ :hi:

A gdybyś potrzebował promocji - pracujemy nad płyta studyjną i chętnie wypróbujemy, wstawimy zdjęcie, nazwę na okładkę itp.

Pozdro
Biedni są nie ci, którzy mają mało, ale ci, którzy potrzebują wiele.
https://www.facebook.com/pages/D%C3%9CSSELDORF/267666756583471?fref=ts

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Autor tematu
LutZek
Stary wyga

Post #114053 autor: LutZek » 14 sty 2017, 23:31

Moi drodzy,

Z dumą (i sporym opóźnieniem) spieszę donieść, że 20 września syntezator odpalił i przeszedł pomyślnie wszystkie zaplanowane testy laboratoryjne. Z tego tytułu przedstawiam mały raport.

Zaimplementowany zestaw posiadał:

- 16 oscylatorów,
- 16 generatorów obwiedni ADBSSR,
- 8-mio kanałową polifonię,
- 2 generatory obwiedni,
- 8 przebiegów podstawowych (sinus, trójkąt, piła, prostokąt, sinutrójkątopiłoprostokontoida, trpezoida i dwa przebiegi wieloharmoniczne.

Parametry modulowane:

Parametry oscylatorów:
- typ generowanego sygnału,
- wzmocnienie / głośność,
- płynna zmiana częstotliwości,
- przesunięcie o pół tonu,
- wypełnienie sygnału prostokątnego,
- przesunięcie sygnałów s oscylatorów w fazie.

Parametry generatora przebiegów wolnozmiennych:
- typ generowanego sygnału,
- częstotliwość LFO,
- wzmocnienie sygnału.

Parametry generatorów obwiedni:
- czasy faz i poziomy sygnału zgodne z generatorem ADBSSR.

Koszt stworzenia prototypu - około 3500 pln.
Czas pracy - około 1800-2000 godzin.

W ciągu najbliższych dni umieszczę tutaj zdjęcia.
Do wybranych osób, które udzielały się w tym temacie wyślę nagrania z testów.
Na próbki dźwiękowe niestety będziecie musieli trochę poczekać, gdyż uzyskanie dobrej jakości wymaga jeszcze trochę pracy, a póki co zostałem korpośmieciem ;).

Projekt będzie dalej rozwijany (np. dzisiaj dla rozrywki zaprojektowałem generator szumów ;) )- nie wykluczam przyszłej komercjalizacji, aczkolwiek to wymaga sporo czasu. Chciałbym, aby to wypaliło i przez najbliższe miesiące będę to ciągnął, aczkolwiek nie wiem w jakim stopniu uda mi się połączyć rozwijanie syntezatora z pracą.

Dziękuję wszystkim za pomoc :hi:

L.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

PM7
Beton

Post #114054 autor: PM7 » 15 sty 2017, 14:54

Będzie możliwość żeby przyjechać i coś na nim zagrać?

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

froese1983
Ekspert

Post #114055 autor: froese1983 » 15 sty 2017, 15:56

To jestem podniesiony na duchu bo myślałem, że pokolenie budowniczych w stylu Grzegorza Wodzinowskiego wymarło.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué

Post #114058 autor: Belmondo » 15 sty 2017, 23:18

LutZek pisze:Moi drodzy,
Z dumą (i sporym opóźnieniem) spieszę donieść, że 20 września syntezator odpalił i przeszedł pomyślnie wszystkie zaplanowane testy laboratoryjne.

Gratulacje!
Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

smith
Habitué
Kontaktowanie:

Post #114063 autor: smith » 16 sty 2017, 19:21

Dołączam się do gratulacji! Czekamy na nagrania i próbki! :) I nie ma wymówek, że korpo zjadło czas... ;)
::::: polarismusic.eu :::::: scamall.net ::::::

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Autor tematu
LutZek
Stary wyga

Post #114079 autor: LutZek » 29 sty 2017, 0:11

Witajcie, po krótkiej przerwie. Już odpowiadam na pytania.

PM7 pisze:Będzie możliwość żeby przyjechać i coś na nim zagrać?

Tak, jak najbardziej - jak tylko uruchomię właściwy przetwornik cyfrowo-analogowy. Przy czym od razu zaznaczę, że póki co nie ma jeszcze najważniejszego,czyli filtrów. Chętnie też spotkam się z osobami posiadającymi większe doświadczenie od mojego. Dalej nigdy nie miałem syntezatora analogowego w rękach i często jak słucham jakichś utworów granych na żywo, szczególnie na syntezatorach modularnych, zastanawiam się "jak on to choinka ustawił?". Póki co w weekendy jestem w okolicach Katowic, a w tygodniu urzęduję w Krakowie (czyt. jestem typowym polskim słoikiem).

froese1983 pisze:To jestem podniesiony na duchu bo myślałem, że pokolenie budowniczych w stylu Grzegorza Wodzinowskiego wymarło.

Do pana Wodzinowskiego jeszcze bardzo mi daleko, mimo, że się staram, gdyż...

smith pisze:Dołączam się do gratulacji! Czekamy na nagrania i próbki! :) I nie ma wymówek, że korpo zjadło czas... ;)

I tu dochodzimy do sedna sprawy. Korpo zjada czas jak jasna choinka. Niestety firma w żaden sposób mi nie ułatwia sprawy i pracuję od 9 do 12 godzin dziennie. Biorąc pod uwagę to, że mieszkam sam - ciężko to widzę. Mówiąc wprost - w tym miesiącu na syntezator poświęciłem tylko kilkanaście godzin. Byłoby łatwiej, gdybym miał chociaż jedną zaufaną osobę, z która zajmowałaby się np. projektowaniem interfejsu użytkownika. Póki co nie mam takiej osoby.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Autor tematu
LutZek
Stary wyga

Post #114080 autor: LutZek » 29 sty 2017, 0:15

LutZek pisze:Witajcie, po krótkiej przerwie. Już odpowiadam na pytania.

Tak, jak najbardziej - jak tylko uruchomię właściwy przetwornik cyfrowo-analogowy. Przy czym od razu zaznaczę, że póki co nie ma jeszcze najważniejszego,czyli filtrów. Chętnie też spotkam się z osobami posiadającymi większe doświadczenie od mojego. Dalej nigdy nie miałem syntezatora analogowego w rękach i często jak słucham jakichś utworów granych na żywo, szczególnie na syntezatorach modularnych, zastanawiam się "jak on to choinka ustawił?". Póki co w weekendy jestem w okolicach Katowic, a w tygodniu urzęduję w Krakowie (czyt. jestem typowym polskim słoikiem).

froese1983 pisze:To jestem podniesiony na duchu bo myślałem, że pokolenie budowniczych w stylu Grzegorza Wodzinowskiego wymarło.

smith pisze:Dołączam się do gratulacji! Czekamy na nagrania i próbki! :) I nie ma wymówek, że korpo zjadło czas... ;)

I tu dochodzimy do sedna sprawy. Korpo zjada czas jak jasna choinka. Niestety firma w żaden sposób mi nie ułatwia sprawy i pracuję od 9 do 12 godzin dziennie. Biorąc pod uwagę to, że mieszkam sam - ciężko to widzę. Mówiąc wprost - w tym miesiącu na syntezator poświęciłem tylko kilkanaście godzin. Byłoby łatwiej, gdybym miał chociaż jedną zaufaną osobę, z która zajmowałaby się np. projektowaniem interfejsu użytkownika. Póki co nie mam takiej osoby. Plus korpo jest taki, że nauczą mnie właściwie projektować i będzie większe prawdopodobieństwo, że mój syntezator będzie zrobiony dobrze.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Autor tematu
LutZek
Stary wyga

Post #114081 autor: LutZek » 29 sty 2017, 0:15

LutZek pisze:Witajcie, po krótkiej przerwie. Już odpowiadam na pytania.

I tu dochodzimy do sedna sprawy. Korpo zjada czas jak jasna choinka. Niestety firma w żaden sposób mi nie ułatwia sprawy i pracuję od 9 do 12 godzin dziennie. Biorąc pod uwagę to, że mieszkam sam - ciężko to widzę. Mówiąc wprost - w tym miesiącu na syntezator poświęciłem tylko kilkanaście godzin. Byłoby łatwiej, gdybym miał chociaż jedną zaufaną osobę, z która zajmowałaby się np. projektowaniem interfejsu użytkownika. Póki co nie mam takiej osoby. Plus korpo jest taki, że nauczą mnie właściwie projektować i będzie większe prawdopodobieństwo, że mój syntezator będzie zrobiony dobrze.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

PM7
Beton

Post #114104 autor: PM7 » 11 lut 2017, 0:25

Lutzek, to może spotkamy się w któryś weekend w Katowicach i potestujemy?

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Wróć do „Sprzęt”